0(545) 216-2636

Konut SigortasI

KONUT SİGORTASI

Magdeburger Konut Sigortası’nın geniş kapsamlı teminatları ve avantajlı fiyatlarıyla eviniz ve aileniz güvencede olsun.

Sonbaharı Magdeburger Konut Sigortası ayrıcalıklarıyla evinizde karşılayın: Magdeburger’in Halı Yıkama, Haşere İlaçlama, Evden Eve Nakliye, İndirimli Alarm, Montaj-Onarım avantajlı ek teminatlarından hemen yararlanın.

Evinizi hırsızlığa, sel suyundan yangın ve yıldırıma, dahili su basmasından izolasyon eksikliğine kadar güvence altına alan geniş teminatlı Magdeburger Konut Sigortasına hemen başvurun. Üstelik, ev sahibi olmanız da gerekmiyor!

Magdeburger Konut Sigortası’nın hayatınızı kolaylaştıracak güçlü yardım paketleriyle konutunuzda pek çok sorun dert olmaktan çıksın.

TEMİNATLAR

- Yangın, infilâk, yıldırım - Bina
- Yangın, infilak, yıldırım - Eşya
- Terör
- Sel ve Su Baskını
- Fırtına
- Kar Ağırlığı
- Gasp Kapkaç
- Bahçe Düzenlemesi
- Makine Kırılması
- Yer Kayması
- Dahili Su
- Duman
- Yakıt Sızması
- Kara Taşıtları Çarpması
- Hava Taşıtları Çarpması
- Deniz Taşıtları Çarpması
- Enkaz Kaldırma Masrafları
- Evcil Hayvanların Vereceği Zararlar
- Görevli Hizmetlinin Emniyeti Suistimal
- Kira Kaybı
- Hırsızlık
- Kazaen Kırılma
- Cam ve Ayna Kırılması
- Yangın Mali Mesuliyet
- Kira Kaybı
- Alternatif İkamet Değişikliği
- Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet
- Elektronik Cihaz
- Uydu Antenleri – Güneş Enerjisi Sistemleri
- Ferdi Kaza
- Aile Mesuliyet
- Gasp-Kapkaç-Yankesicilik
- Konutta Bulunan Üçüncü Şahıslara Ait Eşyalar
- Konut Dışında Bulunan Eşyalar
- Deprem
- İzolasyon
- Dolu
- Gıda Bozulması
- Akvaryumdan Su Sızması
- Komşuluk Mali Mesuliyet – Yangın
- Nakil Halinde Ev Eşyaları

Genel Şartlar:

Yangın Sigortası Genel Şartları
Hırsızlık Sigortası Genel Şartları
Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları
Cam Kırılması Sigortası Genel Şartları
Elektronik Cihaz Sigortası Genel Şartları
Makine Kırılması Sigortası Genel Şartları
Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası Genel Şartları

MAGDEBURGER KONUT YARDIM

Poliçe süresince ve ihtiyaç halinde acil ev yardım hizmetleri, aşağıda tanımlanan açıklamalar, şartlar, istisnalar ve limitler dahilinde tüm Türkiye'de geçerli olup Sigortacı'nın sorumluluğu aşağıda belirtilen limitler ile sınırlıdır.

 

Tesisat İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Elektrik İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Anahtar İşleri 750 TL / yılda 3 defa
İş yerinde kalan kişinin kurtarılması 750 TL / yılda 3 defa
Cam İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Ambulans Gönderilmesi 250 TL / yılda 3 defa
Güvenlik Hizmetleri Maksimum 2 gün
Profesyonel İşyeri Hizmetleri Organizasyonu Bağlantı

MAGDEBURGER YARDIM ACİL SAĞLIK

Acil Sağlık Hizmeti

Magdeburger Acil Sağlık Hizmeti ile acil durumlarda işbu poliçede yazılı riziko adresinde bulunan herkese, konut dışında ise poliçe sahibine 365 gün 24 saat, kapsamları aşağıda belirtilen Tıbbi Danışmanlık, Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Kara Ambulansı Hizmeti, Acil Hekim Hizmeti, İlaç ve Sarf Malzemesi hizmetlerinin temin edilmesi sağlanmaktadır.

Tibbi Danışmanlık
Hak Sahibinin Alarm Merkezi’ne ulaşan talebi üzerine, MEDLINE hekimleri tarafından, telefon aracılığı ile kendilerine aktarılan bilgiler doğrultusunda, herhangi bir fiziki tespit imkânı olmaksızın yapılan, aydınlatıcı ve yönlendirici bilgi aktarımıdır.

Acil Sağlık Hizmetleri
Sağlık Bakanlığı’nın 15.03.2007 tarih ve 26463 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği ve genel kabul görmüş esaslar dairesinde verilen hizmeti kapsar. Bu hizmetler; acil sağlık hizmeti konusunda eğitim görmüş sağlık ekipleri tarafından, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden erken dönemde, tıbbi araç ve gereç desteği ile sunulmasıdır.

Acil Kara Ambulansı Hizmeti
Devamlı hizmet (tam gün) vermek üzere, yoğun bakım donanımlı, en gelişmiş haberleşme teknolojisi ile donatılmış ve ambulans istasyonlarında konuşlandırılmış, uluslararası standartlara ve Sağlık Bakanlığı’nın 20.09.2013 tarih ve 28771 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği şartlarını taşıyan, hekim/paramedik, anestezi teknisyeni ve sürücüden oluşan bir ekipten müteşekkil araçtır.

Acil Hekim Hizmeti Kara ambulansı bulunmayan ve ulaşılması uzun zaman gerektirecek noktalarda, hak sahibine (hastaya) ilk etapta hekim gönderilerek müdahalenin yapılması ve/veya gerekli görülmesi halinde, müdahale için en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımını gerçekleştirilmesi hizmetidir.

İlaç ve Sarf Malzemesi MEDLINE tarafından hak sahibine (hastaya), acil müdahale halinde bedelsiz olarak kullanılacak ilaç ve rutin malzemelerdir.

Medikal Bilgi Köprüsü Hak sahibi (Hasta), tedavi kurumu (hastane ve benzeri kurum), ambulans, hasta yakını ve/veya hekimi arasında kuruluna bilgi iletişimine dayalı sistemdir.

MAGDEBURGER YARDIM-PLUS PAKET

KOMBİ, KLİMA ve PETEK BAKIMI

Kombi, Klima Bakım ve Petek Temizliği Bakım işlemi kapsamında aşağıda yer alan hizmetler poliçe vadesi içerisinde bir defaya mahsus olarak ücretsiz olarak yapılmaktadır.


KOMBİ BAKIMI:

 • -Çalışır durumdaki ve garanti süresi bitmiş ev tipi kombiye yapılır.
 • -Filtre temizliği,
 • -Yanma beki bakımı ve
 • -Yanma ayarı yapılır


PETEK BAKIMI :

Kombiden basılan basınçlı su ile petekler arası devir daim işlemi yapılarak kirli su boşaltılarak işlem gerçekleştirilir. Petek temizliği işleminde ilaçlı su kullanılmamaktadır. Garanti süresi bitmiş ve çalışır durumdaki, arızası olmayan ürünlere hizmet verilmektedir.

...Merkezi sistem, kazan tipi, şofben ve yerden ısıtma sistemleri kapsam dışıdır.
 

KLİMA BAKIMI : Garanti süresi bitmiş ve çalışır durumdaki ev/salon tipi klimalar için (yanlızca poliçede adresi belirtilen konutta bulunan 1 adet klima için geçerlidir) geçerli olup, bakımda aşağıdaki işlemler yer alır.


-Filtre temizliği,
-Isıtma ve Soğutma işlemini yapabilme kabiliyeti ölçümü yapılır. YÜRÜYEN HAŞERE İLAÇLAMA

Sigortalının konutunda ve sigortalının talep etmesi ile Anlaşmalı haşere temizlik ve ilaçlama şirketlerinden yılda 1 kez ücretsiz olarak yürüyen haşere kontrolü ve temizliği hizmeti sağlanacaktır.

Yürüyen Haşere Kontrolü ve Temizliği

Sağlacak olan hizmette hedeflenen haşereler hamam böcekleri, karınca, gümüşçün, yer kınkanatlılarıdır. Pire, kene, tahtakurusu, akrep, akar ve depo edilmiş ürün haşerelerinin kontrolü ayrı bir uygulama gerektirdiğinden periyodik hizmette kapsam dışıdır. Anlaşmalı kurum içerisinde yer alan Haşere kontrol uzmanımız, garantili hizmet kapsamı dışında kalan herhangi bir böcek problemi durumunda, öneri ve tavsiyelerde bulunur.


Haşere Uzmanı tarafından uygulanacak teknikler aşağıdaki gibidir;

Yarık Çatlak Tedavisi: Etiket izni doğrultusunda, haşerelerin barındıkları, üredikleri yarık ve çatlaklara, yarık ve çatlağın bulunduğu ortam baz alınarak likit, toz ve yem formülasyonunda rezidüel insektisitler uygulanır.
Barier Tedavisi: Haşerelerin gezindikleri yerler olan duvar ve zemin kenarlarına düşük basınçlı rezidüel likit insektisit uygulanır.
Spot ve Boşluk Tedavisi: Dolap, tezgah ve ekipman altı ve arkası gibi loş ve korunmalı yerlere likit, toz veya yem formülasyonunda rezidüel insektisit uygulaması yapılır.
Jel Yem Tedavisi: Gıda üretim alanlarında, elektrik panosu ve motoru gibi gerekli görülen bölgelerde, yem formülasyonunda jel yemler kullanılır.
Monitoring: Popülasyonun büyüklüğünü ve yerini saptamak amacıyla, kritik bölgelere yapışkanlı monitör ve istasyonlar yerleştirilir.
Dış Alan Tedavisi: Esas yaşama ortamı dış alan olan bazı yürüyen böcekler problem oluşturduğunda, bu böceklerin bina içine girişini önlemek için bina etrafında 1 mt. genişliğindeki alana rezidüel likit insektisit uygulanır.

Haşerenin biyolojisi, yaşayışı ve alışkanlıkları gibi bilimsel temellere dayalı haşere kontrol yöntemlerinde kullanılan tüm pestisit ve ekipmanlar Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

MİNİ FIX PAKETİ
Beyaz eşya montaj/demontaj hizmeti ürün içerik ve uygulaması

Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerle çalışır durumdaki, garanti kapsamı dışındaki Çamaşır Makinesi , kurutma makinesi , televizyon , fırın , aspiratör , ocak , buzdolabı ,derin dondurucu davlumbaz gibi beyaz eşyalarda yılda 1 defaya mahsus ücretsiz montaj /demontaj hizmeti verilmektedir.

Elektrik tesisat ve, aksesuarları hizmeti ürün içerik ve uygulaması Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerle Elektrik anahtarı , iç kapı zili , priz , florasan , elektrik duyları , kapı otomatı takımı işlemleri yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak verilecektir.

Aksesuar Montaj hizmeti ürün içerik ve uygulaması

Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerle; Havlu askılıkları , sabunluk , kağıt askılıkları , korniş montajı , stor perde , kısmi parça olarak veya bütün olan raf montajları , ahşap mobilya aksesuar montajları ( kulp , çekmece kolu vb.) tablo , resim , Duvara asılan ürünlerin montajı ( Belge , süs eşyaları vb) yılda 1 defaya mahsus ücretsiz verilecektir. Avize montajları ürün içerik ve uygulaması ;

 

Benefit Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerle; Özel bağlantı gerektirmeyen avize, aplik, aydınlatma aparatları yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak verilecektir. Minifix paketi yılda 1 defaya mahsus tek seferde 10 adede kadar geçerlidir.

DİYETİSYEN DANIŞMANLIK HİZMETİ


Diyetisyen Danışmanlık Tasarruf Planı ile konut sigortasına ek olarakTürkiye çapında Üst Düzeydeki Diyetisyenlerden bu hizmeti ücretsiz ve indirimli uygulamalar şeklinde alabilirsiniz.
Diyetisyen Danışmanlık Tasarruf Planı
İLK SEANS ÜCRETSİZ
DİĞER SEANSLARDA SEANS BAŞINA%30’A VARAN İNDİRİM

HALI YIKAMA HİZMETİ

Bu hizmet kapsamında poliçede adresi belirtilen sigortalı konutta bulanan toplamda 6 metrekare makine halısı yıkama hizmetinden ücretsiz, kalan yıkama hizmetinden de indirimli olarak faydalanabilirler. Sigortalı bu hizmet kapsamında 10 metrekareye kadar olan halılarını anlaşmalı kuruma teslim etmekle yükümlüdür. 10 metrekare üzeri halılarda evden eve teslimat anlaşmalı kurum tarafından yapılır.

MAGDEBURGER SİGORTA ACİL SAĞLIK

Acil durumlarda aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilmek için 444 12 12 numaralı Acil Sağlık Hattının aranması,bilgi alınması ve görevlilerin yönlendirilmelerine uyulması şarttır. Magdeburger Acil Sağlık Hizmeti ile acil durumlarda işbu poliçede yazılı riziko adresinde bulunan herkese, konut dışında ise poliçe sahibine 365 gün 24 saat, kapsamları aşağıda belirtilen Tıbbi Danışmanlık, Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Kara Ambulansı Hizmeti, Acil Hekim Hizmeti, İlaç ve Sarf Malzemesi hizmetlerinin temin edilmesi sağlanmaktadır.

Tıbbi Danışmanlık : Hak Sahibinin Alarm Merkezi'ne ulaşan talebi üzerine, MEDLINE hekimleri tarafından, telefon aracılığı ile kendilerine aktarılan bilgiler

Acil Sağlık Hizmetleri: Sağlık Bakanlığı'nın 15.03.2007 tarih ve 26463 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği ve genel kabul görmüş esaslar dairesinde verilen hizmeti kapsar. Bu hizmetler; acil sağlık hizmeti konusunda eğitim görmüş sağlık ekipleri tarafından, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden erken dönemde, tıbbi araç ve gereç desteği ile sunulmasıdır.

 

Acil Kara Ambulansı Hizmeti: Devamlı hizmet (tam gün) vermek üzere, yoğun bakım donanımlı, en gelişmiş haberleşme teknolojisi ile donatılmış ve ambulans istasyonlarında konuşlandırılmış, uluslararası standartlara ve Sağlık Bakanlığı'nın 20.09.2013 tarih ve 28771 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği şartlarını taşıyan, hekim/paramedik, anestezi teknisyeni ve sürücüden oluşan bir ekipten müteşekkil araçtır.

 

Acil Hekim Hizmeti: Kara ambulansı bulunmayan ve ulaşılması uzun zaman gerektirecek noktalarda, hak sahibine (hastaya) ilk etapta hekim gönderilerek müdahalenin yapılması ve/veya gerekli görülmesi halinde, müdahale için en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımını gerçekleştirilmesi hizmetidir. İlaç ve Sarf Malzemesi: MEDLINE tarafından hak sahibine (hastaya), acil müdahale halinde bedelsiz olarak kullanılacak ilaç ve rutin malzemelerdir.

 

Medikal Bilgi Köprüsü: Hak sahibi (Hasta), tedavi kurumu (hastane ve benzeri kurum), ambulans, hasta yakını ve/veya hekimi arasında kuruluna bilgi iletişimine dayalı sistemdir.

 

ACİL DURUMLAR LİSTESİ:

 • Uluslararası 32 Parametre
 • 1.Şuur Kaybına Neden Olan Her Türlü Durum
 • 2 MI, Aritmi, Hipertansiyon Krizler: Geçirilmekte olan kalp krizi, acil tedavi gerektiren kalp ritmi bozukluğu türleri, kan basıncının beyin kanaması vb. ciddi durumlara yol açabilecek derecede yükselmesi.
 • 3.Zehirlenmeler
 • 4 Ciddi Genel Durum Bozukluğu: Yaşlılık, besin yetersizliği, yetersiz bakım, uzun süren ağır hastalık vb. nedenlerle kişinin sağlığının genel anlamda tehlikeli olabilecek derecede bozulması.
 • 5.Trafik Kazası
 • 6.Ani Felçler
 • 7.Migren ve/veya Kusma, Şuur Kaybıyla Beraber olan Baş ağrıları
 • 8.Astım Krizi, Akut Solunum Problemleri
 • 9 Yüksek Ateş: Zehirlenme, infeksiyon hastalıkları, sıcak çarpması vb. nedenlerle vücut ısısının konvizyona (havale) ya da kalp ritim bozukluklarına yol açabilecek derecede (Ortalama 39,5 ?C ve üzeridir) yükselmesi.
 • 10.Ciddi Alerji, Anaflaktik Tablolar: Kalp ritminde bozulma, solunum yollarında tıkanmaya yol açabilecek ciddiyette alerji ya da tansiyon düşmesi durumları.
 • 11.Akut Batın: Mide, barsak gibi içi boş organların delinmesi, tıkanması ya da düğümlenmesi, iltihaplanması, vb. gibi acil müdahale gerektiren durumlar.
 • 12.Yüksekten Düşme
 • 13.Ciddi İş Kazaları, Uzuv Kopması
 • 14 Menenjit, Ensefalit, Beyin Absesi: Sinir sistemi fonksiyonları dolayısıyla da yaşamsal fonksiyonları etkileyebilecek, beyin ve beyni çevreleyen zarla ilgili iltihabi, infektif hastalıklar.
 • 15.Elektrik Çarpması
 • 16.Ciddi Göz Yaralanmaları
 • 17.Kurşunlanma, bıçaklanma, kavga, terör, sabotaj, vb
 • 18.Renal Kolik: Böbrek taşlarının yol açtığı, ilerlemesi durumunda idrar yolu ya da böbrek hasarına yol açabilecek şiddetli ağrı oluşturan durum.
 • 19.Akut Psikotik Tablolar: Aşırı saldırganlığa yol açan nörolojik ya da psikolojik rahatsızlıklar.
 • 20.Suda Boğulma
 • 21.İntihar Girişimi
 • 22.Donma, Soğuk Çarpması
 • 23.Isı Çarpması
 • 24.Ciddi Yanıklar
 • 25.Yeni Doğan Komaları
 • 26.Başlamış Doğum Faaliyeti (Su Kesesinin Boşalması)
 • 27 Diabetik ve Üremik Kanama: Diabet (şeker hastalığı) ve böbrek yetersizliğinin neden olduğu bilinç bulanıklığından başlayıp tam bilinç kaybına (koma) kadar girebilecek durumlar.
 • 28.Genel Durum Bozukluğunun Eşlik Ettiği Dializ Hastalığı
 • 29.Akut Masif Kanamalar: Genellikle travma sonucu ortaya çıkan, hayatı tehdit edecek boyutlarda iç veya dış kanamalar.
 • 30.Omurga ve Alt Extremite Kırıkları: Büyük dış veya iç kanamaya yol açan bacak kırıkları ve her türlü omurga kırıkları.
 • 31.Tecavüz
 • 32.Dekompresyon (Dalgıç) Hastalığı: Halk arasında vurgun yemek olarak tabir edilen durum.

 

Önemli Not: Yukarıdaki tanımlamalar oldukça basitleştirilmiş şekilde, yol gösterici olmaları amacıyla yapılmışlardır. Tıbbi bilgisi olmayan kişilerin sadece yukarıdaki bilgilere dayanarak ya da bir sağlık personelinin kendisine telefonda iletilen bilgilere göre aciliyet değerlendirmesi yapması zaman zaman mümkün olmayabilir. Sağlık durumunun aciliyet teşkil edip etmediğinin fiziki muayene esaslı olduğunu unutmayınız.

TEKLİF AL

Lütfen Bekleyiniz... Yükleniyor

Konut Sigortası Teklif AlTL
TL


Captcha

İLETİŞİM FORMU

Lütfen Bekleyiniz... Yükleniyor

Captcha

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ