0(545) 216-2636

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası, evinizi depremin neden olabileceği maddi hasarlara karşı güvence altına alan ve teminatı Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından verilen yaptırılması zorunlu bir sigortadır.

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalıyım?

Ülkemiz yüksek riskli deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının kendinize ve sevdiklerinize verebileceği maddi zararların karşılanabilmesi için vakit kaybetmeden Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Konut satışlarında ve devirlerinde.Su ve Elektrik aboneliklerinde özellikle DASK Zorunlu Deprem Sigortası istenmektedir.

UAVT Kodu (Adres Kodu) Nedir?

 

Zorunlu Deprem Sigortası poliçesinin oluşturulabilmesi için size ait konut ya da iş yerinizin kimlik numarası olarak nitelendirilen UAVT yani adres kodu bilgisine ihtiyaç duyulur. Bir e-Devlet projesi olan adres kodu sorgulama işlemini çeşitli kanallardan kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Böylece DASK poliçeniz oluşturulurken hatalı adres bildiriminin önüne geçilebilir; kapsam dışındaki konut ve iş yerleri kolayca tespit edilebilir.

 

Teminatlar

 

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile deprem sonucu meydana gelen maddi zararlar, poliçelerde belirtilen limitler dahilinde nakit olarak karşılanır. Teminat kapsamındaki durumlar için belirlenen limitler sigorta poliçesinin oluşturulma aşamasında belirtilir.

 

6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince bir arada ya da ayrı ayrı teminat kapsamındaki durumlar şunlardır:

Temeller

Ana duvarlar

Bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar

Bahçe duvarları

İstinat duvarları

Tavan ve tabanlar

Merdivenler

Asansörler

Sahanlıklar

Koridorlar

Çatılar

Bacalar

 

Zorunlu Deprem Sigortası için bize whatsapp üzerinden veya telefon ile arayarak bilgi alabilir,ofisimize gelmenize gerek kalmadan da onay işleminizi gerçekleştirebiliriz..

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ